Çamur Susuzlaştırma

Çamur susuzlaştırma, atıkların en aza indirilmesi için çamuru sıvı ve katı bileşenlere ayırır. Çamur susuzlaştırma için plaka & çerçeve ve bant filtre presleri, santrifüj ve membranlar dahil olmak üzere çeşitli teknolojiler vardır. Bunlara ek olarak başka seçenekler de mevcuttur.

Susuzlaştırmanın çamur veya sıvıyı arıtmaya yönelik olmadığını, yalnızca katı ve sıvı bileşenleri ayırdığını ve böylece nihai bertaraf için ayrı aşamaları işlemenin daha kolay ve daha uygun maliyetli olduğunu belirtmek önemlidir. Çamur susuzlaştırıldıktan sonra, hem katı hem de sıvı bileşenler ayrı ayrı arıtılması gereken kirleticiler içerebilir.

Çamur susuzlaştırmanın amacı, atığın en aza indirilmesi ve bertaraf için genel maliyet verimliliği elde etmektir. Ek olarak, bir şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine de yardımcı olabilir. Genel olarak hem kamu hem de özel sektör, çamuru düzenleyici kurumlar tarafından onaylanan ve kendi organizasyon gerekliliklerine uygun ve çevre açısından güvenli bir şekilde bertaraf etmek zorundadır.

Çamur susuzlaştırma, tipik olarak çamurun ağırlığını ve hacmini azaltmaya odaklanır, böylece bertaraf maliyetleri - nakliye dahil - minimumda tutulur. Sudan arındırma, çamur atığının en ekonomik şekilde arıtılmasından veya bertaraf edilmesinden önce hacim azaltmanın birincil yoludur.

Prometsu Arıtma Sistemleri

Üçevler Mah. Ritim Sk. No:11 Metro Plaza K:4 D:9 16120

Nilüfer/BURSA